ИТ Новости - Хардвер

Logitech Wireless Touch Keyboard K400 видео рецензија

Logitech Wireless Touch Keyboard K400
видео рецензија

Со безжичниот опсег до 10 метри, можете лесно да го контролирате вашиот компјутер од далечина. Да го засилувате звукот на вашето омилено YouTube® видео, да го паузирате слајдшоу-то, пребарувате на интернет, чет и повеќе, без да станувате од вашиот кауч.
Нарачај онлајн
 

Ново во ДДСтор - торби од врвниот производител THULE

Ново во ДДСтор
торби од врвниот производител
THULE
ранци за планинарење, патни торби, торби за преносни компјутери

THULE CAPSTONE 40L WOMEN'S HIKING PACK (62 x 30 x 22)CM - CROWN JEWEL/POTION
Цена: 9.476  ден.
THULE GAUNTLET 3.0 13" MACBOOK ATTACHÉ (32.8X23X2.5)CM - BLACK
Цена: 4.581  ден.

THULE CAPSTONE 32L MEN'S HIKING PACK (61 x 27 x 22)CM - BLACK/DARK SHADOW
Цена: 8.245  ден.
THULE GAUNTLET iPhone® 5/5s CASE (12.7x6.1x1.3)CM - BLACK
Цена: 1.385  ден.
THULE ENROUTE™ STRUT DAYPACK 15” MACBOOK PRO (14.6” PC) AND IPAD/10.1” TABLET - COBALT
Цена: 6.751  ден.
THULE SUBTERRA 15" MACBOOK PRO LAPTOP ATTACHE (24.6 x 35.8 x 1.8)CM - BLACK
Цена: 5.787  ден.

 

ПРЕГЛЕДАЈ УШТЕ

 

 

 

SSD рецензија Kingston UV300 vs Samsung 850 EVO vs ADATA SP550

Кратка споредба на соодносот цена-перформанси на најпродаваните SSD дискови кај нас.
Трите SSD уреди се од 250GB
Тестовите се правени на Windows 7 на Z97 матична плоча.

Од тестовите можеме да видиме дека Samsung-от пак победи ама не убедливо како што беше во минатото
Да не ја заборавиме цената на продуктите Samsung-от е најскап, некаде околу 500 денари повеќе од другите, сега дали ви се исплати да дадете повеќе и да добиете повеќе тоа останува на вас да одлучите
ADATA и Kingston за ниска цена имаат навистина добри продукти
Прво да го видиме Kingston UV300 240GB:

Следен иде ADATA SP550 240GB:

Последен на тест за денес Samsung Evo 850 250GB:
Секогаш најдобри цени на SSD дискови - САМО ВО DDStore.mk

ASUS Cerberus Gaming Keyboard - Видео рецензија

 

ДД.ТВ Видео рецензии на хардвер
ASUS Cerberus Gaming Keyboard

 

 

 

 

Cerberus тастатурата е со цврст и издржлив дизајн отпорен на ненадејно прскање на течности.

 

 
Интегрираната дупка за цедење ги спречува течностите да останат заглавени внатре и осигурува лесно чистење.
 

Тастатурата е со 12 макро копчиња, целосна гумирана поставка со која спречува лизгање при нагли движења.
 
 
Не пропуштајте ја промоцијата на ASUS Cerberus Gaming Keyboard, како и гејмерското глувче ASUS Cerberus Gaming Mouse.
 
 
Акцијата трае до трошење на залихите. Побрзајте!
Купи онлајн
Купи онлајн
Купи онлајн
 
 

НОВО во ДДСтор.МК Голем избор на LED осветлување

 
Добредојдовте во еколошкиот, модерниот, напредниот и секако профитабилниот свет на ЛЕД технологија кои се цели кон едно нешто, ЗАШТЕДА НА ЕНЕРГИЈА.
Нашиот широк асортиман се состои од разновидни типови на внатрешно, надворешно и индустриско осветлување.
Spot Lights
Bulb Lights
Outdoor Lights
“Најниската цена” која е модерно денес да се рекламира, не е приоритет на V-TAC. Ние сметаме дека нашите клиенти заслужуваат многу повеќе. Со купување на светилки од V-TAC нема да потрошите, напротив ќе заштедите пари.

Голем избор на ЛЕД осветлување од европскиот производител V-Tac
Произведени од висококвалитетни сертифицирани компоненти од врвни производители Bridgelux, Philips, Sharp, Citizen...
Од 2 до 5 години фабричка гаранција.
 
Погледнете го онлајн каталогот на следниот линк
Посетете ја нашата интернет продавница
Strip Lights
Panel Lights
Flood Lights
Facebook
Twitter
Website
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
LinkedIn
Google Plus
Instagram
YouTube
 

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.2/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00