Промоции

!!!НОВО!!! ВО ДДСтор ССД дискови Apacer Panther - Гејминг серија

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач!

!!!НОВО!!!
ВО ДДСтор SSD дискови
Apacer Panther - Гејминг серија

ССД Дискови од врвниот производител Apacer на залиха во ДДСтор
Секогаш најдобри цени за SSD!
Забрзајте го вашиот компјутер/лаптоп до 10 пати.

Fast, Furious, Accurate
Dominate Your PC World

AS340 PANTHER SATAIII SSD
Apacer со воодушевување го пушти во продажба надежниот и водечки во класата продукт Apacer Panter, кој е гејминг ориентиран SSD диск и му овозможува на вашиот компјутер да работи со максимална брзина. Apacer има своја мисија да ја промовира популарноста на брзиот пренос на податоци со тоа што го издава најновиот SSD кој го адаптира SATA III интерфејсот од следната генерација.
Овозможува добри перформанси на брзина на читање и пишување кои достигнуваат до 505/410 MB/s(240GB)


Oдлична можност да составите гејминг компјутер.
Цена со попуст: 4.250 ден.
Редовна цена: 4.529 ден.
Беспатна испорака

Врвен квалитет, гејминг серија, 3 години гаранција
Испорака од лагер, ограничени количини!

  • Compatible with SATAIII 6.0 Gb/s interface
  • Outstanding read performance, up to 505MB/sec
  • Decent write performance, up to 410MB/sec
  • Supports SATA Power Management
  • Powerful ECC engine correcting up to 72bit/1KB
  • SDR cache buffer for strengthened I/O efficiency
  • Supports S.M.A.R.T. commands
  • NCQ command
КУПИ ОНЛАЈН

Користени лапопи - професионални бизнис серии со Docking станици

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач
Користени лапопи - професионални бизнис серии со Docking станици
Модели со Core i7, SSD, Nvidia Quadro графички карти.
Промотивно 1 година гаранција 7 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 1 годинa) коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување.
*
Голем избор на универзални докинг станици за лаптопи HP, Dell, Lenovo, Fujitsu
Претворете го вашиот лаптоп во десктоп компјутер/работна станица
*
Јавете се или нарачајте онлајн!
Вршиме испорака низ цела Македонија. Доставата е БЕСПЛАТНА!
HP EliteBook 2540p 12.1"
*Екран : 12.1-inch WXGA
*Процесор - Core i7-640LM
*РАМ - 4GB DDR3
*Хард Диск - 160GB SATA 1,8"
*Графичка карта : Intel HD Graphics
*
Цена со попуст: 18.500 ден.
Редовна цена: 20.000 ден.
 
Купи онлајн
DELL Latitude E5530 15"
*Екран : 15-inch Full HD
*Процесор - Core™ i5-3320M
*РАМ - 4GB DDR3
*Хард Диск - 1TB SSHD (SSD Cache) НОВ 2 години гаранција
*Графичка карта : Intel HD Graphics
*Оперативен систем - Win10Pro
*
Цена со попуст: 25.900 ден.
Редовна цена: 27.900 ден.
Купи онлајн
Docking Station HP EliteBook W/O adapter
*
Цена: 2.800 ден.
Купи онлајн
Fujitsu Celsius H710 15.6"
*Екран : 15.6 inch 16:9
*Процесор - Core™ i7-2720QM
*РАМ - 8GB DDR3
*Хард Диск - 128GB SSD
*Графичка карта : NVIDIA Quadro 1000M - 2048 MB
*
Цена со попуст: 31.900 ден.
Редовна цена: 33.000 ден.
 
Купи онлајн
HP ProBook 6470b A-Класа
*Екран : 14 inch 16:9
*Процесор - Core i5-3320M
*РАМ - 4096 MB DDR3
*Хард Диск - 320GB SATA
*Графичка карта : Intel HD Graphics

*Оперативен систем - Win7Home MAR
Еден од најбараните 14" бизнис лаптопи на пазарот.
*
Цена со попуст: 16.900 ден.
Редовна цена: 17.900 ден.
Купи онлајн
Lenovo Docking station W/O adapter
*
Цена: 2.800 ден.
Купи онлајн
Комплетна онлајн понуда
А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење.
*
А-brand name конфигурациите за разлика од кастом(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) - многу помало загревање.
Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување.
А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo...), увезени се од EU - каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување.
 
 
- 100% легален Microsoft Windows
- Инсталирани антивирус и основни програми
- 12 месеци гаранција, 7 дена гаранција за враќање пари

Нови количини монитори - професионални бизнис серии DELL, HP

Не ги гледате сликите?
Види ја пораката во пребарувач
 
DELL UltraSharp U2312HM 23" Professional series
1920x1200 WUXGA 16:10 Silver/Black TCO 5.0 USB Hub DisplayPort, VGA DVI

Цена: 7.900 ден.
Купи онлајн
DELL P2012H 20" Professional series
1600x900 WSXGA 16:9 Black TCO 5.0 USB Hub DisplayPort, VGA DVI
Цена: 4.400 ден.
Купи онлајн
Нови количини монитори - професионални бизнис
серии DELL и HP
Ги одбравме најквалитетните монитори на пазарот од најпознатите брендови Dell и HP
Идеални за гејминг и професионална работа.
Акцијата трае до трошење на залихите
Јавете се или нарачајте онлјан. Вршиме испорака низ цела Македонија!
 
Дневни, неделни и месечни акции.
Секој ден нови продукти по екстра цени.
Комплетна онлајн понуда
DELL Professional P2412H 24" А Class 1920x1080 Full HD 16:9 Black TCO 5.0 USB Hub, VGA, DVI
Цена со попуст: 8.900 ден.
Редовна цена: 10.786 ден.
Купи онлајн
DELL Professional P2210f 22" А Class 1680x1050 WSXGA+16:10 Silver/Black USB Hub DisplayPort, VGA, DV
Цена: 4.600 ден.
Купи онлајн
Dell Professional Ultrasharp 19" 1280x1024 SXGA 5:4 Silver/Black
Цена со попуст: 2.990 ден.
Редовна цена: 3.200 ден.
Купи онлајн

DELL UltraSharp U2412M 24" Professional series 1920x1200 WUXGA 16:10 Silver/Black TCO 5.0 USB Hub DisplayPort, VGA DVI
Цена: 10.900 ден
Купи онлајн
 
Facebook
Twitter
Website
LinkedIn
YouTube
Google Plus
Instagram
 

Моќни работни станици (workstation) со Intel Xeon и nVidia Quadro

Не ги гледате сликите?
Види ја пораката во пребарувач
Нови количини моќни работни станици WORKSTATION
Xeon процесори, nVidia Quadro графички, ECC РАМ

Идеални за графичка обработка, рендеринг
12 месеци гаранција
ПОБРЗАЈТЕ, количините се ограничени!

Можност за надограба на РАМ меморија и на Хард диск
Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Јавете се или нарачајте онлајн, вршиме достава низ цела Македонија!
HP Workstation Z800 A Class
*Процесор: Intel® Xeon® 6-Core X5650 2660Mhz
*РАМ: 24GB DDR3 ECC
*Хард Диск: 2x500GB SATA
*Графичка карта : nVidia Quadro FX1800 768MB
*Куќиште - Workstation Tower
Цена со попуст: 44.900 ден.
Редовна цена: 55.000 ден.
HP Workstation Z230 SFF А Class
*Процесор: Intel® Xeon® Processor E3-1225 v3 (8M Cache, 3.20 GHz)
*РАМ: 16GB DDR3 ECC
*Хард Диск: 500GB SATA
*Графичка карта : Intel® HD Graphics P4600
*Куќиште - Workstation SFF
Цена: 44.900 ден.

DELL Precision 490
*Процесор:Xeon® DUAL 3.2Ghz
*РАМ: 4GB DDR3 ECC
*Хард Диск: 750GB SATA
*Графичка карта : Nvidia Quadro
*Оперативен систем : Win7 Pro
*Куќиште - Workstation Tower

Цена со попуст: 14.900 ден.
Редовна цена: 18.900 ден.

DELL Precision T3400
*Процесор: Core™2 Quad Q9400
*РАМ: 4GB DDR3
*Хард Диск: 750GB SATA
*Графичка карта : NVIDIA® Quadro®
*Оперативен систем : Win7Pro
*Куќиште - Workstation Tower

Цена со попуст: 14.900 ден.

Редовна цена: 18.900 ден.

DELL Precision T3500
*Процесор - Intel® Xeon® Quad Core E5530 2,4Ghz
*RAM капацитет - 8 GB ECC
*Хард диск - 320 GB
*Графичка карта - NVIDIA® Quadro® FX1700/FX580 512MB
*Оптички уред - DVD-RW
Цена со попуст: 18.900 ден.
Редовна цена: 19.900 ден.
HP Workstation Z420
*Процесор - Intel® Xeon® Quad Core E5 1603 2,8Ghz
*RAM капацитет - 8 GB ECC
*Хард диск - 500 GB
*Графичка карта - NVIDIA® Quadro® NVS310 512MB
*Оптички уред - DVD-RW
Цена со попуст: 35.600 ден.
Редовна цена: 38.000 ден.
HP Workstation Z420
*Процесор - Intel® Xeon® Hexa Core E5 1650 3.2Ghz
*RAM капацитет - 16 GB ECC
*Хард диск - 250 GB
*Графичка карта - NVIDIA® Quadro® 4000 2GB
*Оптички уред - DVD-RW
Цена со попуст: 51.000 ден.
Редовна цена: 55.000 ден.

Распродажба на монитори со 6 месеци гаранција од 2600 денари

Не ги гледате сликите?
Види ја пораката во пребарувач

Распродажба на монитори со
6 месеци гаранција од 2600 денари


Промотивно 6 месеци гаранција, 7 дена гаранција за враќање пари.

А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење.
Компјутерите се увезени од ЕУ и се High-End модели од најпознатите светски брендови HP, Dell, Fujitsu, Lenovo и се најчесто се предходно малку користени во одлични услови, најчeсто во банки и во јавни институции.

Јавете се или нарачајте онлајн.
Вршиме испорака низ цела Македонија!

КОМПЛЕТНА ПОНУДА ОНЛАЈН
HP 1955 А Class 19" VGA DVI Silver/Black 280x1024 SXGA 5:4 TCO03 USB Hub
Цена со попуст: 2.650 ден.
Редовна цена: 2.950 ден.
LG L1952HQ 19" VGA DVI 1280x1024 SXGA 5:4 Silver/Black TCO03/A Class
Цена со попуст: 2.700 ден.
Редовна цена: 2.950 ден.
HP L1940T 19" VGA DVI Silver/Black 280x1024 SXGA 5:4 TCO03 USB Hub A Class
Цена со попуст: 2.750 ден.
Редовна цена: 2.950 ден.
DELL 1905FP V2 19" VGA DVI 1280x1024 SXGA 5:4 Silver/Black TCO03 USB Hub A Class
Цена со попуст: 2.800 ден.
Редовна цена: 2.950 ден.
HP Compaq LA1905wg 19" VGA DVI 1440x900 WXGA+ 16:10 Silver/Black TCO 5.0 USB Hub DisplayPort
Цена: 3.200 ден.
 

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.2/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00