Клиент конфигурации

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попустподарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра

Клиентска Конфигурација №91 Black Ryzen 5

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - NZXT ATX Mid-Tower H500 w/Window 2xAer F120, Black Blue CA-H500B-BL - link
• Процесор - AMD AM4 Ryzen 5 Box 3600 3.6GHz MAX Boost 4,2GHz 6xCore 32MB 65W - link
• Напојување - Cooler Master MasterWatt 750W, 80+ Bronze, Fan type: LDB fan - link
• Матична Плоча - Gigabyte B450 AORUS Elite AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 2xM.2 USB 3.1 HDMI/DVI - link
• Mеморија - 2 x Kingston CL16 HyperX Fury Black 8GB DIMM DDR4 3200MHz - link
• HDD -
• SSD - Kingston A2000 500GB M.2 (2280) PCIe NVMe - link
• CPU Cooler -
• Графичка картица - MSI Radeon RX 5700 8GB GDDR6 HDMI/3xDP DX12 PCIe 4.0 - link

• Монитор - Lenovo P24h-10 23,8" QHD IPS Type-C - link

Датум на склопување - 11.2019

Цена: ... денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 

Клиентска Конфигурација №90 BeQuiet! Pro

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - NZXT ATX Mid-Tower H700 w/Window 3xAer F120, 1xAer F140 fan, Matte White - link
• Процесор - AMD Ryzen Threadripper 2990WX 32-Core 4.2GHz 83MB sTR4 BOX w/o cooler - link
• Напојување - NZXT 650W 80+ Gold, Digital Monitoring, Full Modular NP-1PM-E650A-EU - link
• Матична Плоча - Gigabyte X399 Designare EX TR4 - link
• Mеморија - 4 x Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 2666MHz - link
• HDD -
• SSD - SAMSUNG 860 EVO 500GB SSD SATA3 550MB/s - link
• CPU Cooler - BeQuiet! Dark Rock Pro TR4, AMD:TR4, BK023 - link
• Графичка картица - Gigabite GeForce GTX 1660 Ti Windforce OC 6GB GDDR5 HDMI/3xDP DX12 - link

Датум на склопување - 11.2019

Цена: ... денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 90.1.jpg

Клиентска Конфигурација №89 Gamer Pro AMD

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - Case MS Winston gaming MidTower ATX,mATX - link
• Процесор - AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz up to 3.9GHz - link
• Напојување - Cooler Master MasterWatt 750W - link
• Матична Плоча - MB MSI B450 A-PRO MAX Ryzen RRD4-4133 + USB 3.2 DVI/VGA/HDMI - link
• Mеморија - 2 x Kingston HyperX Predator Memory Black 8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM - link
• HDD - HDD 3.5" 1TB Toshiba P300 SATA3 7200rpm 64MB - link
• SSD - Kingston 120GB A400 SSD SATA3 2,5" Data transfer up to 500MB/s NOB - link
• CPU Cooler -
• Графичка картица - VAG MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, HDMI*2, DP*2, DL-DVI-D, 256bit. - link

• Тастатура - Keyboard KB-U-103 USB Black

• Глушец - MS Shooter 2, PGM wired gaming mouse, optical, 2400 dpi, 6 PGM buttons + scroll - link

Датум на склопување - 11.2019

Цена: ... денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

89.jpg

Клиентска Конфигурација №88 VENTUS XS

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - SAMA Inpower Like Gaming Black ATX Midi Tower Case, ARGB Strip w/o PSU - link
• Процесор - CPU Intel i5-9600k 3.7GHz up to 4.6GHz, Coffee Lake - link
• Напојување - Cooler Master MWE Gold 650W, 230V, 80+ Gold, Full Modular, Fan Type: Silent 1 - link
• Матична Плоча - MB GigaByte Z390 M Gaming LGA1151 DDR4 4266MHz OC SATA3 2xM.2 USB3.1/Type-C GBit - link
• Mеморија - Kingston HyperX Fury Black 16GB 3200MHz DDR4 CL18 DIMM, 1Rx8, Kit of 2 - link
• HDD - HDD Toshiba P300 1TB 3.5", SATA3, 64MB, 3.5", 7200rpm - link
• SSD - Kingston 240GB A400 SSD SATA3, 2.5", Data Transfer: up to 500MB/s Nov - link
• CPU Cooler - Cooler Master Hyper 412R Universal incl. Intel and AMD, affordable - link
• Графичка картица - MSI GeForce RTX 2060 Ventus XS 6GB OC GDDR6 HDMI/3xDP DX12 TORX Fan 2.0 - link

• Тастатура - Gembird KB-U-103 USB Black

• Глушец - Gembird MUS-3B-02 Optical Black/Gray 1000DPI USB

Датум на склопување - 10.2019

Цена: ... денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

88.jpg

Клиентска Конфигурација №87 Sniper X

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - NZXT H500i ATX Mid-Towe w/window 2xAer F120, Black Red CA-H500W-BR - link
• Процесор - CPU AMD AM4 Ryzen 7 Box, 3800X 3,9 GHz MAX Boost 4,5MHz 8xCore 32MB 105W with Wr - link
• Напојување - PSU EVGA SuperNova G3 850W 13cm FAN, 80+ Gold, full modular, 220-G3-0850-X2 - link
• Матична Плоча - ASUS TUF Gaming X570-Plus, AMD AM4 X570 ATX gaming motherboard with PCIe 4.0 - link
• Mеморија - RAM DDR4 32GB (2x16GB) 3600MHz G.Skill Sniper X F4-3600C19D-32GSXKB - link
• HDD - HDD Int WD 20EZRZ - link
• SSD - Kingston 1TB M.2 PCIe NVMe SSD 3D TLC NAND - link
• CPU Cooler - NZXT Kraken X52, 2x120mm Fan, RL-KRX52-02 AM4 - link
• Графичка картица - VGA ASUS ROG-STRIX-RTX2070-A8G-Gaming - link

Датум на склопување - 10.2019

Цена: ... денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 

ddcom111.jpg

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00