Клиент Конфигурации

Клиентска Конфигурација №116 Dark Base Ryzen9

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - BeQuiet! Dark Base 700 ATX Mid-Tower
• Процесор - AMD A4 Ryzen 9 Box, 3900X, 3.8GHz
• Напојување - GigaByte Power Supply 750W 80+ Gold Modular
• Матична Плоча - GigaByte X570 GamingX AM4 DDR4 4000MHz
• Mеморија - x2 Kingston HyperX Fury Black 32GB DDR4 32000MHz
• SSD - Samsung NVME 512GB 970Pro
• CPU Cooler - BeQuiet! Dark Rock TF, Intel 775/115*, AMD AM2 (+)/A
• Графичка картица - VGA AS TUF-GTX1650-o4GD6-P-Gaming

• Монитор - Dell P2720D 27" LED 16:9 2560x1440, IPS, HDMI, DP, 5ms, 2xUSB 2.0

Датум на склопување - 01.2021

Цена: денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 116.jpg

 

✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли

✓ Совет при избор на компоненти
✓ Проверка на компатибилност на компоненти
✓ Вградување и инсталација на компонентите
✓ Професионален cable management
✓ High Performance термална паста
✓ Стрес тест и QA на сите компоненти
✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер)

Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management
✓ учество во месечна гејминг наградна игра
Зошто ДДСтор? - https://ddcom.com.mk/custom-build-konfiguracii-po-izbor-na-klienti/819-custom-build-2

1161.jpg

1162.jpg

1163.jpg

1164.jpg

1165.jpg

1166.jpg

1167.jpg

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00