Клиент Конфигурации

Клиентска Конфигурација №119 Genesis 10Gen

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - Natec Genesis Irid 505 Gaming ARGB ATX Midi Tower Case
• Процесор - Intel Core i5-10500 Comet Lаke Six Core 3,1GHz LGA 1200 12MB
• Напојување - Cooler Master MWE 650W Bronze - V2 230V, 80+
• Матична Плоча - GigaByte B460M AORUS Pro LGA1200 DDR4 2933MHz SATA3
• Mеморија - 2x Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz Black RGB 16Gbit
• SSD - Kingston A2000 500GB M.2 (2280) PCIe NVMe SSD
• Графичка картица - MSI GeForce GTX 1050Ti GamingX 4GB GDDR5

• Монитор - 2x Acer Nitro 23.8" VG240YBIIX Gaming IPS ZeroFrame

• WEB Камера - Logitech HD C505 720p w/mic 960-001364

Датум на склопување - 17.02.2021

Цена: денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 119.jpg

 ✓ Склопување + напредно менаџирање на кабли

✓ Совет при избор на компоненти
✓ Проверка на компатибилност на компоненти
✓ Вградување и инсталација на компонентите
✓ Професионален cable management
✓ High Performance термална паста
✓ Стрес тест и QA на сите компоненти
✓ Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер)

Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
✓ најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
✓ бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
✓ дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management
✓ учество во месечна гејминг наградна игра
Зошто ДДСтор? - https://ddcom.com.mk/custom-build-konfiguracii-po-izbor-na-klienti/819-custom-build-2

 

 

119.5.jpg   119.4.jpg

119.1.jpg   119.2.jpg

119.3.jpg

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00