Description

Fujitsu Esprimo Q920 Mini i5-4590T/ 8GB/ 240GB

➤ All units are individually packed in high quality boxes, including cables/addapters
➤ А класа – refurbished, Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите

Промотивно 1 годинa гаранција 14 дена гаранција за враќање пари (можност за доплата за гаранција до 3 години)

• Процесор – Intel® Core™ i5-4590T Processor (6M Cache, 2.00 GHz up to 3.00 GHz) Haswell # of Cores 4 # of Threads 4
• РАМ – 8GB DDR3
• ССД Диск – 240GB SSD (Можност доплата за надограба/промена SSD. Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати)
• Графичка карта – Integrated Intel HD
• Оперативен систем – N/A
• Oптички уред – N/A

USB 2.0 ports quantity * 2
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity * 4
DVI port Yes
DisplayPorts quantity 1
Ethernet LAN (RJ-45) ports 1
Microphone in Yes
Headphone outputs 1
Line-out Yes
Line-in Yes
DC-in jack Yes

Гратис:
– При купување на пакет компјутер + монитор, Подарок нови тастатура и маус

А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење.

А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) – многу помало загревање.
Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување.
А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo…), увезени се од EU – каде најчесто се употребувани во банки, јавни институции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување.

Можност за надоградба на РАМ меморија и на Хард диск
Дополнителни попусти на поголеми порачки.