Description

Lenovo ThinkPad T450 14.1″ HD+ i5/ 8GB/ 240GB

Промотивно 12 месеци гаранција 14 дена гаранција за враќање пари

• Екран : 14,1″ HD+ (1600 x 900) Antiglare Webcam
• Процесор : Intel® Core™ i5-5300U Processor (3M Cache, 2.30 GHz up to 2.90 GHz)Broadwell 5Gen, #of Cores 2
• РАМ : 8GB DDR3
• SSD Диск : 240GB SSD
• Графичка карта : Интегрирана HD 5500
• Оперативен систем : Можност за доплата за Windows 10 MAR

1 x VGA, 1 x mini DP, 3 x USB 3.0, 1 x Integrated Smartcard Reader, 1 x Mic / headphone combo, 1 x RJ45, 1 x FPR, 4-in-1 card reader (SD, MMC, SDHC, SDXC)

А-класа означува дека уредот е во 100% исправна техничка состојба, тестирана секоја компонента посебно. Употребуван, во одлична естетска состојба со минимални видливи знаци од користење.

А-brand name конфигурациите за разлика од кастом/(по желба) склопуваните конфигурации се разликуваат по својата далеку постабилна и потивка работа, ниската енергетска класа (трошат многу помалку електрична енергија) – многу помало загревање.
Составени се од 100% одбрани компатибилни компоннети со адекватна моќност на вграденото напојување.
А-brand name конфигурациите се Hight-End модели од познатите светски брендови (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo…), увезени се од EU – каде најчесто се употребувани во банки, јавни инситуции, големи коорпорации во одлични работни услови под техничка контрола и редовно системско одржување.

Можност за надограба на РАМ меморија.
Дополнителни попусти на поголеми порачки.