Промоции

Нови количини A Class Refurbished моќни работни станици и сервери со Xeon процесор и SSD диск!

Не ги гледате сликите?

A Class Refurbished
МОЌНИ РАБОТНИ СТАНИЦИ И СЕРВЕРИ

Нови количини A Class Refurbished моќни HP и DELL работни станици и сервери со Xeon процесор и SSD диск!

А класа - refurbished. Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите

Јавете се или нарачајте онл@јн.
Вршиме испорака низ цела Македонија. Доставата е БЕСПЛАТНА!
HP Z600 Workstation 2xXeon® x5650/ 8GB RAM/500GB HDD/Quadro/
------------------------
Цена -
23.900ден.
Купи онлајн
HP Z620 2xXeon® E5-2620/ 32GB RAM/ 256GB SSD/ Quadro/
------------------------
Цена -
75.000ден.
Купи онлајн
Dell Precision T3610 Xeon®E5-1620/16GB RAM/256GB SSD/Quadro/
------------------------
Цена -
43.700ден.
Купи онлајн
HP Proliant DL360 Server Xeon® E5-2450L/16GB RAM/2 x 600GB HDD/ Quadro/
-------------------------

Цена -
43.700ден.
Купи онлајн
КОМПЛЕТНА ПОНУДА ОНЛАЈН

LOGITECH® безжични глувци со -10% ПОПУСТ

Не ги гледате сликите?
LOGITECH®
безжични глувци
-10% ПОПУСТ

Супер цени врвен квалитет!
Удобни и ергономски мали безжични глувци. Ќе прелистувате низ документи и веб страници со леснотија. Click to click опцијата ви ја дава прецизноста која ви е потребна кога навигирате помеѓу документи и слики.
Акцијата трае до трошење на залихите.

Јавете се или нарачајте онл@јн.
Вршиме испорака низ цела Македонија. Доставата е БЕСПЛАТНА!

КОМПЛЕТНА ПОНУДА ОНЛАЈН

Нови количини A Class Refurbished моќни бренд конфигурации со i7 и лиценциран Windows од 16.900ден

 

Не ги гледате сликите?

Нови количини
A Class Refurbished
МОЌНИ БРЕНД КОНФИГУРАЦИИ од  16.900ден 

 

Нови количини A Class Refurbished моќни бренд конфигурации со i7 процесор и лиценциран Windows.

Гратис - при купување на пакет компјутер и монитор добивате подарок нови тастатура и маус.
Можност за надограба на RAM и HDD.
Дополнителни попусти на поголеми порачки.

А класа - refurbished. Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите

Јавете се или нарачајте онл@јн.
Вршиме испорака низ цела Македонија. Доставата е БЕСПЛАТНА!
HP 8200 Elite USDT Core™i7-2600/ 4GB RAM/250GB HDD/DVD/IntelHD/
Win10Home

 
------------------------
Цена  со ПОПУСТ - 16.500ден.
Купи онлајн
Пакет HP 8200 Elite USDT & LG Flatron IPS 23" Core™i7-2600/ 4GB RAM/250GB HDD/IntelHD/
Win10Home
------------------------
Цена  со ПОПУСТ - 22.900ден.
Купи онлајн
HP 8200 Elite SFF Core™i7-2600/4GB RAM/250GB HDD/DVD-RW/IntelHD/
Win10Home
------------------------
Цена -
17.500ден.
Купи онлајн
HP Elite One 800 G1 SFF Core™ i7-4770/4GB RAM/256GB SSD/Intel HD/DVD/
Win10Home

-------------------------
Цена -
28.500ден.
Купи онлајн
HP 8200 Elite Tower Core™ i7-2600/ 4GB RAM/250GB HDD/DVD/IntelHD/
Win10Home

-------------------------

Цена  -
17.900ден.
Купи онлајн
КОМПЛЕТНА ПОНУДА ОНЛАЈН


-5% ПОПУСТ TESLA сплит и инвертер клима уреди

Не ги гледате сликите?
-5% ПОПУСТ TESLA сплит и инвертер клима уреди

Идеално решение за ладење на просториите во жешките летни денови како и за загревање во пролетно / есенскиот а со инвертер уредите и во зимскиот период.

Гаранцијата на климите е 3 години.

Јавете се или нарачајте онл@јн.
Вршиме испорака низ цела Македонија.
Доставата е БЕСПЛАТНА!

Tesla 2.5 KW
TC25H3-09410C split
•Енергетска класа: C / C
•Моќност: 220-240V/50Hz
•Максимален капацитет на ладење: 2500W
•Максимален капацитет на греење: 2500W
•Влезна моќност ладење: 840W
•Влезна моќност греење: 760W
Цена со попуст 13,747ден
Tesla 3.6 KW
TC25H3-09410C inverter
•Енергетска класа:A++/A+
•Работна температура: од -15 °C до 46 °C
•Максимален капацитет на ладење: 12000W
•Максимален капацитет на греење: 12000W
•Влезна моќност ладење: 1090W
•Влезна моќност греење: 990W
Цена со попуст 22,848ден
Tesla 3.5 KW
TC32H3-12410B split
•Енергетска класа: B
•Работна температура: од -7 °C до 43 °C

•Максимален капацитет на ладење: 3200W
•Максимален капацитет на греење: 3200W
•Влезна моќност ладење: 1060W
•Влезна моќност греење: 1025W
Цена со попуст 14,366ден
Tesla 5.2 KW
TC32H3-12410B inverter
•Енергетска
класа: A++
•Работна температура: од -15 °C до 46 °C

•Максимален капацитет на ладење: 5500W
•Максимален капацитет на греење: 5900W
•Влезна моќност ладење: 1550W
•Влезна моќност греење: 1450W
Цена со попуст 36,965ден
Tesla 5.5 KW
TC51H3-18410 split
•Енергетска класа: B
•Работна температура: од -7 °C до 43 °C

•Максимален капацитет на ладење: 5030W
•Максимален капацитет на греење: 5100W
•Влезна моќност ладење: 1665W
•Влезна моќност греење: 1410W
Цена со попуст 24,470ден
КОМПЛЕТНА ПОНУДА ОНЛАЈН

Пакет АКЦИЈА - компјутер + монитор од 9.600 денари

 

Не ги гледате сликите?

Пакет акција
A Class Refurbished
компјутер + монитор од 9.600ден 

 

Одберете сами компјутер и монитор и добијте нови тастатура глушец и DDStore подлога.
Можност за надограба на RAM и HDD.
Дополнителни попусти на поголеми порачки.

А класа - refurbished. Сите компјутери се поединечно спакувани во високо квалитетни кутии, вклучувајќи ги и каблите / адаптерите

Јавете се или нарачајте онл@јн.
Вршиме испорака низ цела Македонија. Доставата е БЕСПЛАТНА!
Пакет Fujitsu Esprimo C5731 & HP LAq1951g 19" Core™DuoE8400/2GB RAM/250GB HDD/DWD-RW/IntelHD/
Win10Home
------------------------
Цена  со ПОПУСТ - 9.600ден.
Купи онлајн
Пакет HP 8200 Elite USDT & LG Flatron IPS 23" Core™i7-2600/ 4GB RAM/250GB HDD/IntelHD/
Win10Home
------------------------
Цена  со ПОПУСТ - 22.900ден.
Купи онлајн
All In One Lenovo ThinkCentre M93z  23" Core™i5-4570S/ 4GB RAM/ 500GB HDD/Intel HD/DWD-RW/Win10Pro
-------------------------
Цена - 27.500ден.
Купи онлајн
Пакет Dell Optiplex 3010 & Dell P2012H 20" Core™i3-3220/ 4GB RAM/250GB HDD/DWD-RW/IntelHD/
Win10Home
------------------------
Цена  со ПОПУСТ - 15.100ден.
Купи онлајн
All In One HP 8200 Elite 23" Core™ i5-2400S/8GB RAM/500GB HDD/Intel HD/DWD-RW/Win10Home

-------------------------
Цена - 19.900ден.

 
Купи онлајн
All in One Dell Optiplex 9020 23" Core i5-4570S/ 8GB RAM/120GB SSD/Intel HD/DVD-RW/Win10Pro
------------------------
Цена - 28.900ден.
Купи онлајн
Пакет HP Compaq Elite 8200 USDT & HP  LA2205WG 22" Core™ i5-2400S/ 4GB RAM/250GB HDD/IntelHD/
Win10Home

-------------------------

Цена  со ПОПУСТ - 16.500ден.
Купи онлајн
All In One Lenovo ThinkCentre M71Z 20" Core™i3-2100/ 4GB RAM/ 500GB HDD/Intel HD/DWD/ Win10Home
------------------------
Цена - 15.900ден.

 
Купи онлајн
КОМПЛЕТНА ПОНУДА ОНЛАЈН


Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.2/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00