Lenovo Ideapad Miix 300 (10-inch) Таблет со Windows 10 лиценца и Dock тастатура + гратис sleeve торба

 
 
Таблет со цела продуктивност на лаптоп
LENOVO® MIIX 300

Lenovo MIIX 300 е прекрасен 10.1” одвојувачки Windows таблет со пристапна цена. Носејќи премиум опции како HD

IPS дисплеј и одвојувачка тастатура, MIIX 300 е одличен избор за работа и игра.
 
Два режими за работа и игра

Lenovo MIIX доаѓа со раздвојувачка тастатура која
ви овозможува да пристапите до два различни режими
за работа, додека пак шарката ви овозможува да го
подесите вашиот агол на гледање според вашите потреби,
исто како традиционален notebook.
IPS дисплеј

MIIX 300 може да биде, ротиран, навален и поставен
под различни агли за гледање без да жртвувате од
квалитетот на слката благодарение на MIIX 300 IPS
дисплеј технологијата.
Windows 10 Home.

Windows 10 е познат и лесен за користење, со многу
сличности на Windows 7, вклучувајки го Старт менито.
Брзо се крева и продолжува со работа, има поголема
вградена безбедност и е дизајниран да работи со софтверот и хардверот кој веќе го имате
 
ПЕРФОРМАНСИ
 • Процесор - Intel® AtomTM Processor Z3735F (2M Cache, up to 1.83 GHz)
 • Оперативен систем - Windows 10 Home
 • Графика - Integrated Intel® HD
 • Меморија - 2GB DDR3
 • Дисков простор - 32GB Storage EMMC SSD
 • Вебкамера
 • Предна камера: 2MP FHD, fixed focus
 • Задна камера: 5MP FHD, fixed focus
 • Aудиo - Monoaural звучници 0.7W x 2
 • Батерија - 2 cell, до 9h
ДИЗАЈН
 • Дисплеј - 10.1" WXGA (1280x800) color, LED backlight, 16:10 aspect ratio, IPS дисплеј 5 - point multitouch
 • Димензии (Ш x Д x В) - 246.1 x 172.8 x 9.5mm
 • Тежина - 0.615kg (само таблет) / 1.175kg (со тастатурата)
 • ГАРАНЦИЈА - 2 години
ПОВРЗУВАЊЕ
 • I/O порти
1 x Micro USB 2.0
1 x Micro HDMI port
1 x Combo audio jack
1 x Keyboard dock port
1 x microSD card slot (до 64GB)
 • Комуникација - WiFi / Bluetooth® 4.0
Купи онлајн
 
Facebook
Twitter
Website
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
LinkedIn
Google Plus
Instagram
YouTube

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00