Нови количини ДД Конфигурации со AMD Ryzen!

Нови количини
ДД Конфигурации со AMD Ryzen!


Можност за замена на било која компонента по ваша желба.
Дополнителен попуст за купување монитор, принтер или SSD со секоја конфигурација.
Специјален ДДСтор подарок со сите гејминг конфигурации - Гејминг мауспад RAZER

Склопување + напредно менаџирање на кабли
Совет при избор на компоненти
Проверка на компатибилност на компоненти
Вградување и инсталација на компонентите
Професионален cable management
High Performance термална паста
Стрес тест и QA на сите компоненти
Инсталација на оперативен систем и драјвери (опционално, важи само за лиценциран софтвер)

Оваа услуга чини 3500 денари, а е бесплатна за сите ДД и Custom Build конфигурации.
Јавете се или нарачајте онлајн. Вршиме испорака низ цела Македонија. Доставата е Бесплатна!

DD-Gamer Lite AMD Ryzen 5 1400

*Матична Плоча - Motherboard Gigabyte AB350M-Gaming 3
*Процесор - CPU AMD Ryzen 5 1400 Quad-Core 3.2GHz BOX
*Меморија - RAM 8GB 2x4GB DDR4 2133mhz
*Графичка - GPU GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB
*Кукиште - Case Deepcool D-Shield w/USB 3.0
*Напојување - PSU DeepCool 350-480W
*Хард Диск - HDD Western Digital Blue 1TB
КУПИ ОНЛАЈН

DD-Gamer AMD Ryzen 5 1500X


*Матична Плоча - Motherboard Gigabyte AB350M-Gaming 3
*Процесор - CPU AMD Ryzen 5 1500X Quad-Core 3.5GHz BOX
*Меморија - RAM 8GB 4x4GB DDR4 2133mhz
*Графичка - GPU GeForce GTX 1050 Ti Gaming 4GB
*Кукиште - Case Deepcool D-Shield w/USB 3.0
*Напојување - PSU DeepCool 350-480W
*Хард Диск - HDD Western Digital Blue 1TB
КУПИ ОНЛАЈН
DD-Gamer Expert AMD Ryzen 5 1600

*Матична Плоча - Motherboard MB Gigabyte AB350-Gaming 3 AM4
*Процесор - CPU AMD Ryzen 5 1600 Quad-Core 3.2GHz BOX
*Меморија - RAM DDR4 Kingston HyperX 2x8GB 2400MHz
*Графичка - GPU Gigabyte GTX1060 3GB GDDR5
*Кукиште - Case Deepcool D-Shield w/USB 3.0
*Напојување - PSU Antec VP500PC 500W Real Power
*Кулер за Процесор - CPU Cooler Master Hyper 212
*Хард Диск - HDD 1TB SATA3
КУПИ ОНЛАЈН

DD-Extreme AMD Ryzen 7 1700X


*Матична плоча - Моtherboard Gigabyte AX370 Gaming K5
*Процесор - CPU AMD Ryzen 7 1700X 3.4GHz AM4
*Меморија - RAM 32GB 2x16GB G.Skill DDR4
*Графичка - GPU GeForce GTX1070 G1 Gaming 8GB GDDR5
*Кукиште - Fractal Design Core 2300
*Напојување - PSU CoolerMaster G650M 650W
*Кулер за Процесор - CPU Cooler Liquid Deepcool Gamer Storm Maelstrom
*Хард Диск - HDD 1TB SATA3
*ССД диск - SSD Kingston 240GB
КУПИ ОНЛАЈН
ДД Конфигурации со SSD
ДД Конфигурации Gamer
Сите ДД Конфигурации

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.2/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00