Rent-PC2 10yDDComBanner2 DDCom_banner_CustomGamingConfigurations

Новости и Промоции

Летна промоција на Think Server & HP ProLiant

Летна промоција на Think Server & HP ProLiant

on 23 Јуни 2016

  Најмоќни сервери за секоја потреба!   Think Server TS140 Tower 70A5001REU 44.255 ден. Нова Цена 41.400 ден. Купи онлајн Think Server TS140 Tower 70A5001YEU 51.393 ден Нова Цена 46.039...

Со ACER и BENQ проекторите уживајте во Европското првенство и не пропуштајте ниеден гол!

Со ACER и BENQ проекторите уживајте во Европското првенство и не пропуштајте ниеден гол!

on 14 Јуни 2016

  BenQ W1110s 53.463 ден. Resolution: 1920 x 1080 Brightnes: 2200 lm Contrast ratio: 15000:1 Weight: 3.3 kg Купи онлајн   ACER X113P 20.856 ден. Resolution: 800x600 Brightnes: 3000 lm...

Philips & Quart TV на ПОПУСТ

Philips & Quart TV на ПОПУСТ

on 10 Јуни 2016

Јавете се за ПОПУСТ пред ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО Philips 32" LED TV 32PHH4309 Купи Онлајн Quart 42" SMART HD LED TV LPS421 Купи Онлајн Quart 40" HD LED TV LP401 Купи...

Најнови модели Panasonic inverter клима уреди за 2016-2017 год. серија QKE како и од РКЕ

Најнови модели Panasonic inverter клима уреди за 2016-2017 год. серија QKE како и од РКЕ

on 07 Јуни 2016

  Се одликуваат со елегантен дизајн, голема економичност, и се убедливо најдоброто, најефикасното решение за греење, а тоа е така бидејќи спрема најновите ЕУ норми имаат извонредно голема искористеност односно...

АКЦИЈА! Kingston BULK SSD дискови од 2.600 денари

АКЦИЈА! Kingston BULK SSD дискови од 2.600 денари

on 06 Јуни 2016

    SSDNow V300 хард дискови од Kingston Ефикасен начин за надградба на вашиот компјутер. Тие се 10 пати побрзи од конвенционалните хард дискови, како и посигурни, издржливи и отпорни...

ПРОМОЦИЈА! Лиценциран HP компјутер со моќен Core i5 процесор за само 13.500 денари

ПРОМОЦИЈА! Лиценциран HP компјутер со моќен Core i5 процесор за само 13.500 денари

on 03 Јуни 2016

Процесор - Intel® Core™ i5 3.1GHz РАМ - 3GB DDR3 Хард Диск - 160GB SATA Оперативен систем - Windows 7 Pro OEM HP Куќиште - HP Small Form Factor Надградби:...

Пролетна акција на TESLA климатизери

Пролетна акција на TESLA климатизери

on 12 Мај 2016

Климите во продажба никогаш не биле поповолни со квалитетните Tesla климатизери кои можете да ги набавите по многу пристапни цени!   TESLA Стандарт Покрај поволната цена, тивка работа, почистиот воздух,...

Акција на SAMA гејминг куќишта - BESTBUY за 2016

Акција на SAMA гејминг куќишта - BESTBUY за 2016

on 05 Мај 2016

  Нови количини SAMA гејминг куќишта. Најдобар избор во однос цена - перформанси Акцијата трае до 15ти мај или до трошење на залихите. Одлична можност овој месец да составите гејминг...

                      ДДКом Гејминг Акција

ДДКом Гејминг Акција

on 05 Мај 2016

Составете компјутер по ваш избор и добијте:   Одличен избор - најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk Бесплатен совет - бесплатен совет при...

Пролетна акција на SSD дискови од брендовите Samsung & Kingston

Пролетна акција на SSD дискови од брендовите Samsung & Kingston

on 03 Мај 2016

  Samsung SSD 2.5" 850 Evo 1TB SATA3 540MB/s Цена со попуст: 21.667 ден. Редовна цена: 23.520 ден. Купи онлајн SSD M.2 SATA G2 Kingston 240GB Цена со попуст: 6.168...

Пролетна акција на гејминг графички картички

Пролетна акција на гејминг графички картички

on 03 Мај 2016

  Gigabyte nVidia® GeForce® GTX980Ti XTREME 6GB GDDR5 Цена со попуст: 42.322 ден. Редовна цена: 45.705 ден. Купи онлајн Gigabyte nVidia® GeForce® GTX950 2GB GDDR5 Цена со попуст: 9.394 ден....

Користени бренд компјутери со врвни перформанси - Core i3, i5, i7, SSD, VGA GT750Ti

Користени бренд компјутери со врвни перформанси - Core i3, i5, i7, SSD, VGA GT750Ti

on 29 Април 2016

  Користени бренд компјутери со врвни перформанси - Core i3, i5, i7, SSD, VGA GT750Ti - лиценциран Windows - 12 месеци гаранција, 7 дена гаранција за враќање пари Комплетна понуда...

« »

Веб продавница

Хостинг Пакети

Linux DD 64

од 2240 ден.

2GB веб простор

100 GB месечен трансфер

1 хостиран домен

Неограничено бази, е-мејл адреси, ФТП акаунти...

   Нарачај

Win DD 64

од 3420 ден.

2GB веб простор

100 GB месечен трансфер

1 хостиран домен

Неограничено е-мејл адреси, ФТП акаунти...

   Нарачај

LINUX Reseller Beginer

од 1180 ден.

50 GB веб простор

Неограничен месеен трансфер

50 хостирани домени

Неограничено бази, е-мејл адреси, ФТП акаунти...

   Нарачај

LINUX VPS 64

од 1180 ден.

30 GB веб простор

Неограничен месеен трансфер

1 GB рам меморија

Неограничено бази, е-мејл адреси, ФТП акаунти...

   Нарачај

Бесплатен .мк домен со секој нов хостинг пакет - засекогаш

Хостинг пакети почнувајќи од 150 денари месечно НАРАЧАЈ ВЕДНАШ
Официјален регистрар на .МК и .МКД домени
333d Gaimg-Tower_DDCom Monitori_DDCom

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.2/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00

woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale hogan outlet hogan outlet peuterey outlet online louboutin pas cher chaussures louboutin soldes chaussure louboutin pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher moncler outlet online piumini moncler outlet moncler outlet moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet woolrich outlet woolrich sito ufficiale woolrich sito ufficiale hogan outlet hogan outlet scarpe hogan outlet hhogan outlet online hogan outlet online piumini peuterey outlet